Vyberte stránku

 

O nás

Firma vznikla v roce 1996 nejprve jako fyzický subjekt , v roce 2000 byla přetransformována do právnické podoby jako Tepas, s.r.o. V současné době zaměstnáváme 25 kmenových zaměstnanců a k tomu 5  zaměstnanců v chráněné dílně.
Od roku 2003 vyrábíme dle standartů ISO 9001 jednak pro automobilový průmysl, tak i pro strojírenství, elektrotechniku a zdravotnictví.
Strojní vybavení – máme 25 moderních vstřikovacích strojů (25 – 2300 kN) plně elektrických, hybridních i hydraulických, převážně osazené odnímači vtoků či roboty. Samozřejmostí jsou i kvalitní periferie – sušící a temperovací zařízení včetně mlýnů.
V oblasti vstřikování plastů máme značné zkušenosti, vyrábíme technicky náročné díly z různých materiálů, podílíme se i na vývoji nových dílů dle požadavků zákazníka.

 

Přelomem ve vývoji firmy se stala spolupráce s firmou A.Raymond s.r.o. Jablonec nad Nisou. Spolupráce s touto firmou posunula firmu Tepas na kvalitativně vyšší úroveň, byly zavedeny nové technologie zpracování materiálu a nově byl zaveden systém sledování kvality a efektivnosti výroby.
Nezanedbatelná je rovněž spolupráce s DZ Dražice, s.r.o. jednak v dodávkách plastových dílů pro ohřívače vody, tak i v jejich vývoji.

Dalším významným partnerem je společnost Linet, přední světový výrobce zdravotnických lůžek. Rozšiřuje se spolupráce s firmou Hydra a.s. Jičín v oblasti výroby plastových dílů a jejich montáži. V neposlední řadě musíme zmínit úzkou spolupráci s nejstarší fungující československou firmou zabývající se výrobou motocyklů – JAWA.

 

Firma zabezpečuje konstrukci a výrobu vstřikovacích forem v kooperujících nástrojárnách.